(Ràdio Sarrià)
Es mostren els missatges amb l'etiqueta de comentaris eleccions generals. Mostrar tots els missatges
Es mostren els missatges amb l'etiqueta de comentaris eleccions generals. Mostrar tots els missatges
21 de nov. 2011
A Sarrià de Ter ha baixat la participació a les eleccions generals en comparació a les de fa quatre anys
(Ràdio Sarrià) CiU ha guanyat clarament a Sarrià de Ter, el PSC la segona força més votada, sorprenentment el PP passa a ser la tercerra força més votada per sobre d'ERC que ha baixat a la quarta força i ICV es manté com a cinquena.
20 de novembre Congrés 2011 | |||||||
Mesa | Sarrià de Baix | Sarrià de Dalt | La Rasa | Sarrià de Ter | Sarrià de Ter | ||
1-1-A | 1-1-B | 1-2-A | 1-2-B | 1-3-U | Totals | % | |
Cens | 520 | 550 | 750 | 817 | 956 | 3.593 | 100,00% |
Participació | 343 | 367 | 514 | 519 | 615 | 2.358 | 65,63% |
Abstenció | 177 | 183 | 236 | 298 | 341 | 1.235 | 34,37% |
Nuls | 6 | 4 | 10 | 5 | 16 | 41 | 1,74% |
Blancs | 4 | 13 | 9 | 2 | 5 | 33 | 1,42% |
CiU | 164 | 156 | 161 | 170 | 138 | 789 | 34,05% |
PSC | 54 | 73 | 129 | 147 | 266 | 669 | 28,87% |
P.P. | 26 | 25 | 73 | 102 | 90 | 316 | 13,63% |
ERC-RI.cat | 55 | 38 | 75 | 58 | 46 | 272 | 11,73% |
ICV-EUiA | 14 | 28 | 25 | 10 | 29 | 106 | 4,57% |
Eb | 8 | 10 | 13 | 12 | 9 | 52 | 2,24% |
PxC | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 23 | 0,99% |
PIRATA.CAT | 0 | 7 | 6 | 4 | 1 | 18 | 0,77% |
ANTICAPITALISTES | 4 | 3 | 2 | 2 | 3 | 14 | 0,60% |
UPyD | 2 | 2 | 2 | 1 | 6 | 13 | 0,56% |
PACMA | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 8 | 0,34% |
PCPC | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0,08% |
U.C.E. | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0,08% |
20 de nov. 2011
A Sarrià de Ter participació a les eleccions generals 2011 ha estat del 65'63%
(Ràdio Sarrià)
| 2011 | 2008 | ||
|---|---|---|---|
| Total votantes | 2.358 | 65,63% | 73,80% |
| Abstención | 1.235 | 34,37% | 26,20% |
| Votos nulos | 41 | 1,74% | 0,86% |
| Votos en blanco | 33 | 1,42% | 1,28% |
CiU la força més votada a Sarrià de Ter amb el 34'05% de vots, segona força PSC-PSOE i tercera per davant d'ERC, Partit Popular. La participació ha estat del 65'63 %
(Ràdio Sarrià) Escrutat 100%
Total votants 2.358 65,63%
Abstenció 1.235 34,37%
Vots nuls 41 1,74%
Vots en blanc 33 1,42%
Total votants 2.358 65,63%
Abstenció 1.235 34,37%
Vots nuls 41 1,74%
Vots en blanc 33 1,42%
| 2011 | 2008 | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Candidaturas | Votos | Votos | Candidaturas | ||
| CiU | 789 | 34,05% | 555 | 23,00% | CiU |
| PSC-PSOE | 669 | 28,87% | 1.154 | 47,82% | PSC-PSOE |
| P.P. | 316 | 13,63% | 200 | 8,29% | P.P. |
| ERC-RI.cat | 272 | 11,73% | 357 | 14,79% | ESQUERRA |
| ICV-EUiA | 106 | 4,57% | 50 | 2,07% | ICV-EUiA |
| Eb | 52 | 2,24% | |||
| PxC | 23 | 0,99% | |||
| PIRATA.CAT | 18 | 0,77% | |||
| ANTICAPITALISTES | 14 | 0,60% | |||
| UPyD | 13 | 0,56% | 2 | 0,08% | UPyD |
| PACMA | 8 | 0,34% | 9 | 0,37% | P.A.C.M.A. |
| PCPC | 2 | 0,08% | 1 | 0,04% | P.C.P.C. |
| U.C.E. | 2 | 0,08% | |||
Subscriure's a:
Missatges (Atom)